پنجاه درصد زوج ها در زندگی خود اختلالات جنسی را تجربه می کنند - مقالات پزشکی

پنجاه درصد زوج ها در زندگی خود اختلالات جنسی را تجربه می کنند

یکشنبه 30 مهر‌ماه سال 1391 ساعت 11:28 ب.ظ

پنجاه درصد زوج ها در زندگی خود اختلالات جنسی را تجربه می کنند

آبان ۲۵, ۱۳۸۸ توسط :   موضوع : رابطه جنسی و عشق

۵۰ درصد زوج ها در زندگی خود اختلالات جنسی را تجربه می کنند  .
دبیر علمی چهارمین کنگره خانواده و سلامت جنسی گفت: بررسی های علمی نشان می دهد ۵۰ درصد زوج ها در مراحلی از زندگی خود حداقل یک اختلال جنسی را تجربه کرده اند که در آن مرحله نیازمند درمان و مشاوره هستند.   

دکتر “غلامحسین قائدی” روز چهارشنبه در افتتاحیه چهارمین کنگره خانواده و سلامت جنسی با بیان این مطلب افزود: هر گونه اختلال که منجر به عدم هماهنگی و عدم رضایت رابطه جنسی در زوجین شود می تواند اختلال جنسی را به همراه داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه ، این زوج ها که دچار اختلالات جنسی می شوند نیازمند دریافت مشاوره و راهکارهای درمانی هستند گفت: متاسفانه مراقبین بهداشتی و فراهم کنندگان سلامت بیماران ، این جنبه از زندگی فرد یعنی مسایل مربوط به رضایت جنسی او را نادیده می گیرند و از ایفای نقش خود در تشخیص و ارزیابی اختلالات جنسی بیمار و یا ارجاع بیمار به متخصص مربوطه سر باز می زنند.
دبیر علمی چهارمین کنگره خانواده و سلامت جنسی اظهار داشت: در بیشتر کشورهای توسعه یافته کلینیک هایی وجود دارد که صرفا به مشکلات جنسی زوج ها می پردازند و نقش مهمی در حل معضلات متعاقب اختلالات جنسی دارد.
وی با اشاره به اینکه اختلالات جنسی به هر علتی که ایجاد شود دارای پیامدهای منفی بی شماری است، گفت: تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان می دهد نارسایی های جنسی ارتباط نزدیکی با مشکلات اجتماعی از قبیل جرایم ، تجاوزات جنسی، بیماری های روانی و اعتیاد و طلاق دارد.
قائدی اظهار داشت: بسیاری از زوج ها که دارای مشکلات و اختلالات جنسی هستند گرفتار مشکلاتی همچون ارتباط ضعیف با همسر، اعتماد به نفس پایین و افسردگی می شوند.
وی با اشاره به اینکه میل جنسی به عنوان یکی از امیال قوی در انسان تنها با ازدواج در مسیر طبیعی و سالم قرار می گیرد گفت: تامین این نیاز در چارچوب خانواده، فرد را از نظر روانی ، ذهنی و اخلاقی به آرامش می رساند.
عضو هیات علمی دانشگاه شاهد با اشاره به برگزاری چهارمین کنگره خانواده و سلامت جنسی گفت: این کنگره با هدف ارایه راهکار های درمانی ابعاد مختلف اختلالات جنسی با همت گروه پژوهشی خانواده و سلامت جنسی دانشگاه شاهد و با همکاری مراکز علمی مختلف برگزار شده است.
وی با اشاره به اینکه تعداد ۴۵۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شده گفت: از این بین ۱۳۵ مقاله به صورت سخنرانی و ۱۱۴ مقاله نیز به صورت پوستر برای ارایه در این کنگره مورد پذیرش واقع شده است.
قائدی یادآور شد: در این کنگره موضوعاتی همچون اختلالات جنسی در مردان و زنان، اختلالات جنسی در بیماری های مزمن و صعب العلاج، تشخیص و درمان اختلالات جنسی، کاربرد طب مکمل در اختلالات جنسی، سلامت جنسی و نقش تحقیقات در علوم پزشکی، ناباروری و اختلالات جنسی و تاثیر سیگار و الکل در ایجاد اختلالات جنسی مورد بررسی قرار می گیرد.
چهارمین کنگره خانواده و سلامت جنسی از ۲۰ تا ۲۲ آبان ماه در سالن همایش های رازی برپا است.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo